O MNIE

1

Jestem osobą, która miała dosyć poradników w stylu: „jak schudnąć”, napisanych przez celebrytów, którzy mają trzech osobistych trenerów, dietetyka i asystenta, który pilnuje, by ekskluzywna dieta była dowieziona celebrycie pod nos dokładnie o godzinie, o której ma on zjeść kolejny posiłek.

Wiem, jak to jest, mierzyć się z własnymi wadami i problemami bez dostępu do rozwiązań, na które nie stać prawie nikogo. Wiem, co działa, a co nie, gdy liczą się rezultaty. „Skąd wiem to wszystko?” zapytasz. Bo zaczynałem dokładnie tam, gdzie ludzie, którzy przychodzą do mnie po pomoc.

Jestem facetem, który już od najmłodszych lat, cierpiał z powodu sporej nadwagi. Wiązało się to z ogromnym brakiem akceptacji ze strony otoczenia, niskim poczuciem własnej wartości i szeregiem innych problemów. Tak już jest skonstruowany człowiek, że jeden problem, rodzi szereg następnych. Zła kondycja fizyczna prowadziła do problemów zdrowotnych, jak i do niskiej samooceny, która skutecznie przekreślała moje szanse u płci przeciwnej. Dziś, gdy przypomnę sobie, jak kiedyś wyglądałem i jak się czułem, oraz jaką drogę musiałem przejść, aby znaleźć się tu, gdzie jestem — rozpiera mnie duma.

Gdy po raz pierwszy postanowiłem zmienić moją sytuację, wiedziałem, że jeżeli mam z dedykacją i wyrzeczeniami podjąć próbę zmiany, muszę wiedzieć, że wybrana przeze mnie metoda, zadziała. Nie mogłem zaryzykować, że „złapię się” na ładnie opakowany stek bzdur, napisany, tylko z myślą o sprzedaży. Mój wysiłek musiał się opłacić – inaczej mógłbym już nigdy nie znaleźć w sobie motywacji do poprawy swojej sytuacji.

Ale skąd miałem mieć pewność co jest dobrą drogą, a co nie? Nie wiedziałem jeszcze, czemu jedne metody działają, a inne nie. Zacząłem więc długą wędrówkę, której celem było pogłębienie swojej wiedzy. Zamiast internetu i kolorowych czasopism, swoją wiedzę zacząłem zdobywać zarówno z literatury medycznej, jak i licznych — i często kosztownych — wykładów prowadzonych przez ludzi medycyny. Poznałem wyniki lat pracy szeregu różnych, utytułowanych dietetyków, którzy posiadali swoje własne filozofie i teorie w tym temacie. Nie ograniczając się tylko do Polski, zbierałem informacje u źródeł, również za granicą.

Poza teorią chciałem jednak rozmawiać z tymi, którzy wykorzystują sekrety prawidłowego żywienia i dbania o zdrowie, w praktyce. Dlatego postanowiłem skonfrontować zebraną wiedzę z ludźmi sportu, którzy żyją z osiągania sukcesów na arenach sportowych, musząc odżywiać się w najlepszy możliwy sposób. Rozmawiałem z wieloma ludźmi, którzy zaczynali od jeszcze gorszej sytuacji niż ja, a którym mimo to udało się pozbyć zbędnych kilogramów, nauczyć się zdrowo odżywiać, nawet gdy zawala ich praca i obowiązki i którzy mimo trudności osiągnęli sukces. Tylko Ci ludzie, którzy pokonali samodzielnie taką drogę, wiedzą co naprawdę działa, a co jedynie sprawdza się w teorii i „na papierze”.

Moją misją stało się, poznanie „Sekretu Życia” i stanie się osobą, o której marzyłem. Chciałem czuć się i wyglądać tak, by czuć dumę i żeby uśmiech sam pojawiał się na mojej twarzy za każdym razem, gdy spojrzę w lustro. Po latach udało mi się zebrać w końcu wiedzę, którą następnie przetestowałem na sobie. Gdy rezultaty mojego działania zaczęły być widoczne dla wszystkich wokół, zostałem pierwszy raz poproszony przez innych, bym zdradził moje sekrety. Zgodziłem się, by dalej testować to, co odkryłem przez lata i przekazałem to, co wiem, niewielkiej grupie podopiecznych, którzy znajdowali się w podobnej sytuacji co ja kiedyś. Poza przekazaniem im mojej wiedzy, pomagałem moim podopiecznym, nadzorując osobiście ich „przemianę” i motywując ich, gdy brakło im sił. Gdy przekonałem się, że efekty mojej pracy, działają nie tylko na mnie, ale i na ludzi z różnym zestawem genów, cech i indywidualnych problemów – wiedziałem, że odkryłem coś wyjątkowego – i coś, co działa.

Zrozumiałem, że mogę przekazać to, co odkryłem, dalej, jako klucz do osiągnięcia sukcesu osobistego. Niektórzy zapominają, że nie wszyscy jesteśmy tacy sami. Nie możemy korzystać z jednej metody i liczyć na to, że pomoże ona każdemu z nas. Dlatego w swoich materiałach poruszam również kwestie różnorodności ludzkiego organizmu. Dzięki poznaniu sekretów naszego ciała, możemy skuteczniej dobrać odpowiednie rozwiązania, do naszych indywidualnych problemów.

Mi się udało, więc dlaczego nie Tobie? - powtarzam to każdemu, kto zwraca się do mnie o pomoc. A przecież, nie wyróżnia mnie większa determinacja, siła woli czy lepsze geny. Po prostu udało się mi odkryć i pójść po śladach tych, którym już się udało przede mną i jestem tu, by podzielić się tą wiedzą z Tobą – a jeżeli będzie trzeba, osobiście pomóc Ci w trudniejszych etapach tej podróży.